Serdecznie witamy na oficjalnej stronie Szklar Górnych, pięknej miejscowości położonej wśród pięknych zielonych lasów...

Przejdź do treści

Administrator strony informuje, że wszystkie informacje umieszczane na stronie przygotowane są na podstawie materiałów
otrzymanych
dzięki uprzejmości m.in.: Wójta Gminy Lubin, Urzędu Gminy oraz Sołtysa i Rady Sołeckiej Szklar Górnych.
Nie stanowią zatem głównego źródła informacji !

Zobacz aktualny harmonogram wywozu
odpadów komunalnych  !

Nowe drogi wewnętrzne w  trzech miejscowościach.

Zakończyła się budowa trzech odcinków dróg wewnętrznych. Nowe nawierzchnie powstały  w Miroszowicach na działce nr 94/44,
w Oborze na ulicy Tulipanowej oraz w Szklarach Górnych na ulicy Akacjowej. To krótkie odcinki, ale znacznie poprawiają komfort życia mieszkańców.
W każdym przypadku powstają także indywidualne dojścia do posesji i miejsc odbioru odpadów.
W Miroszowicach oprócz 300-metrowego odcinka o nawierzchni z kostki betonowej wykonano także oświetlenie uliczne.
Każda taka inwestycja to koszt od 300 do 500 tysięcy złotych.

Świetne zakończenie rundy jesiennej piłkarzy ze Szklar:
Unia Szklary Górne – Mieszko Ruszowice 9:2

Bardzo okazale wypadło zakończenie udanej rundy jesiennej dla  piłkarzy ze Szklar Górnych.
Od pierwszego gwizdka sędziego, gospodarze  natarli z wielkim animuszem i tylko kwestią czasu pozostawały zdobycze  bramkowe.
Pierwszą bramkę zdobył w 9. minucie Kamil Kogus lecz z prowadzenia  miejscowi cieszyli się tylko sześć minut. Jednak z upływem czasu coraz  częściej dochodziło do gorących sytuacji pod bramką gości.

Kolejne bramki dla Unii zdobyli Michał Kogus (29. i 42. min) oraz  Mikołaj Ptak (37. min). Po zmianie stron gospodarze nadal byli  spragnieni zdobywania kolejnych goli, co im w niedzielę świetnie  wychodziło. Bramkowym łupem podzielili się Michał Kogus (50.,72.,81.  min), Mikołaj Ptak (50.min) i dzieła zniszczenia dokończył Dawid Sołtys  (87. min). Piłkarze z Ruszowic odpowiedzieli tylko jednym trafieniem w  72. minucie meczu.
Po zakończonym spotkaniu trener Unii Szklary Górne Andrzej Turkowski  podziękował swoim podopiecznym ambitnej postawy w całej rundzie  jesiennej. Na słowa uznania zasłużyło również liczne grono ofiarnych  działaczy i miłośników miejscowej drużyn.
Najlepszym piłkarzem meczu został wybrany zdobywca pięciu goli Michał  Kogus (Unia).
Nagrody i wyróżnienia w imieniu wójta Gminy Lubin wręczał  radny Tomasz Fuczek.

Sołtys i Rada Solecka Szklar Górnych
zapraszają osoby chętnie do współpracy na spotkanie podczas "Warsztatów Chlebowych"

Serdecznie zapraszamy wszystkie dzieci, młodzież i dorosłych
do udziału w Mikołajkowym Turnieju Bowlingowym.

To idealna propozycja dla wszystkich którzy chcą aktywnie spędzić
sobotnie popołudnie w gronie przyjaciół i rodziny.

Udział w Turnieju należy potwierdzić do poniedziałku 6 grudnia,
natomiast zapisy z kartą uczestnictwa rozpoczną się
w dniu Turnieju
od 13:45 w Bowling Club Lubin przy ul. 1 Maja 13c.

Kolejny dobry mecz i zwycięstwo Unii Szklary Górne

Już pierwsze minuty meczu pokazały licznie zgromadzonej  widowni, kto w tym meczu będzie rozdawał karty.
Gospodarze przystąpili  do meczu z ogromną ochotą na kolejne zwycięstwo.
Już pierwsze 10 minut meczu były popisem skutecznej gry  piłkarzy ze  Szklar Górnych. W piątej minucie meczu Marek Wilk po pięknej zespołowej  akcji zdobył gola dającego prowadzenie. Goście jednak w 11 minucie  doprowadzili do wyrównania.
W 13 minucie  ponownie Marek Wilk  wyprowadził gospodarzy na prowadzenie. Miejscowi nie spoczęli na laurach  i nadal dążyli do zdobycia kolejnych bramek co im się w pełni udało
i w  30 minucie Marcin Spychała zdobył kolejnego gola, a wynik po pierwszej  połowie meczu
ustalił Marek Wilk zdobywając swoje trzecie celne  trafienie.

Druga połowa meczu przebiegała nadal pod dyktando gospodarzy, którzy  zdobyli kolejną bramkę po strzale Bartka Kocika (59 min.).
Drużyna z  Przedmościa w 78 min. zmniejszyła rozmiary porażki.  Niedzielny mecz w  pełni potwierdził nadzieję na awans Unii do wyższej klasy rozgrywek.Mecz Unia Szklary Górne  – Sparta Przedmoście ostatecznie zakończył  się wynikiem 5:2 ( 4:1).                                                                                                                                                                                                                         W przerwie meczu rozegrano konkurs rzutów karnych, którego zwycięzcą  okazał się Mateusz Kardela (Szklary Górne).
Tytuł najlepszego piłkarza spotkania otrzymał Łukasz Wingert (Unia).
Nagrody wręczał radny gminy Lubin Tomasz Fuczek.

Huzar Raszówka – Mewa Goliszów 4:1

Sołtys twój sąsiad – przedstawiamy sołtys Szklar Górnych. (23.07.2021)

Alina Majewska sołtysem Szklar Górnych została w kwietniu  2020 roku.
Jest rencistką, która 17 lat temu przeprowadziła się do  Szklar Górnych,
bo zakochała się w tym miejscu. Mieszka razem z mężem i   do niedawna
z synem, który już wyprowadził się na swoje.

– Przez bardzo długi czas mieszkałam w Lubinie i miałam  tam swój warzywniak. Dzięki temu, że chciałam mieć w swoim sklepie  zdrową żywność, jeździłam  po okolicznych wioskach do rolników i  ogrodników, i tak poznałam wielu wspaniałych ludzi. Właśnie ta praca  przekonała mnie do przeprowadzki na wieś, życie w mieście mnie zmęczyło.  Szklary są piękną miejscowością, którą poznałam przez pracę – mówi  sołtys.

Alina Majewska została sołtysem po śmierci długoletniego włodarza wsi  Ryszarda Bubnowskiego. Po roku sołtysowania pandemia wstrzymała  wszystkie jej plany. Jednak jak sama mówi nie podda się i chce zrobić  jak najwięcej dla mieszkańców.

-
Ze względu na pandemię, która trafiła się akurat na  początku mojej drogi, nie udało mi się zorganizować żadnych imprez.  Bardzo bym chciała w tym roku coś zrobić. Myślę o spotkaniu  integracyjnym, chciałabym żeby mieszkańcy po roku siedzenia w domach  mogli w końcu wyjść i zintegrować się tak jak dawniej. Chciałabym  pogłębić więź miedzy ludźmi, bo bardzo nam wszystkim brakuje kontaktu ze  sobą - mówi.

Sołtys chciałaby żeby każdy mieszkaniec wiedział do kogo może się zwrócić w razie pytań czy problemów wsi.
Chcę wszystkim mieszkańcom służyć pomocą i dobrą radą.  Już dochodzą mnie głosy ludzi, którzy narzekają na nasze powiatowe  drogi. Nie mamy takich dróg jakich potrzebujemy, musimy je wyremontować i  jest to priorytet naszych działań. Razem z radą sołecką i naszym radnym  Tomaszem Fuczkiem myślimy co możemy zrobić aby polepszyć życie naszym  sąsiadom.  Bardzo dobrze nam się współpracuje więc wierzę, że uda nam  się zmienić niektóre rzeczy – dodaje Alina Majewska.

Sołtys widzi jednak jeszcze jeden problem, który doskwiera wsi:
– Bardzo doskwiera nam problem z zaśmiecaniem naszej  małej ojczyzny. Młodzież nie szanuje tego co im dajemy. Altana, która  powinna być miejscem spotkań mieszkańców, jest co weekend zaśmiecana.  Chciałabym żeby młodzi ludzie szanowali pracę naszą i dawali coś od  siebie.
Przecież wystarczy po sobie tylko posprzątać
– mówi ze smutkiem w  głosie Alina Majewska.

Jak w pracy, tak i w domu sołtys nie może narzekać  na nudę.
Mój mąż jest zapalonym wędkarzem, uwielbia łowić  i za każdym razem  przywozi swoje zdobycze do domu. Sama uwielbiam gotować, a w robieniu ryb  chyba za chwilę stanę się mistrzem - śmieje się sołtys, - Każdy rodzaj ryb  już przygotowywałam, od pieczonych po gotowane w różnych sosach, aż do  galaret i innych wynalazków. Świetnie odnajduję się w kuchni więc jeśli  mogę sprawić radość mężowi, to ją sprawiam.

Sołtys Szklar Górnych bardzo chciałaby podziękować wszystkim  mieszkańcom za życzliwość i wyrozumiałość. Dzięki nim odnalazła się w  roli
sołtysa, stała się bardziej otwarta i jest za to wdzięczna.

GMINNY RAJD ROWEROWY 2021
Serdecznie zapraszamy na GMINNY RAJD ROWEROWY w NOWEJ FORMULE.
Startujemy 20 czerwca 2021  (niedziela) w 3 miejscowościach: Szklary Górne, Chróstnik, Niemstów!
Zwiedzaj GMINĘ i poznaj jej historię, rozwiąż grę terenową – Quest!
Dodatkowe atrakcje: loteria, warsztaty artystyczne, konkurencje sportowe (tyrolka, tor przeszkód itp.)

ZAPISY i więcej INFO znajdziesz [ tutaj ]

Zgłoszenia do rajdu przyjmujemy do 11 czerwca mailowo na adres:  konkursy@okgminalubin.pl gdzie należy przesłać kartę zgłoszenia oraz  potwierdzenie wpłaty za opłatę wpisową, stacjonarnie w siedzibie Ośrodka  Kultury Gminy Lubin lub u sołtysów w poszczególnych miejscowościach.
Regulamin oraz karta zgłoszenia osoby dorosłej i karta zgłoszenia dziecka znajdują się w poniższych linkach.

TRASY
TRASA 1: NIEMSTÓW – CZERNIEC – NIEMSTÓW – około 10 km Start naprzeciwko świetlicy wiejskiej
TRASA 2: CHRÓSTNIK-KRZECZYN WIELKI – CHRÓSTNIK – ok 10 km – Start miasteczko rowerowe w Chróstniku
TRASA 3: SZKLARY GÓRNE – OBORA- SZKLARY GÓRNE – ok. 13 km Start przy szkole Podstawowej
KONTAKT

Ośrodek Kultury Gminy Lubin
ul. Księcia Ludwika I,3
59-300 Lubin
tel: 76 844 82 33

Kolejna awaria sieci wodociągowej w Szklarach Górnych!
Przedsiębiorstwo  Gospodarki Komunalnej Gminy Lubin Sp. z o.o. informuje, iż w związku z  kolejną w dniu dzisiejszym (17.04.2021) awarią sieci wodociągowej w m. Szklary Górne. w godz.  19:00 do odwołania wystąpić przerwy w dostawie wody dla mieszkańców  miejscowości
Szklary Górne. Trwają prace nad usuwaniem awarii.
Za utrudnienia przepraszamy.
Awaria sieci wodociągowej w Szklarach Górnych!
Przedsiębiorstwo  Gospodarki Komunalnej Gminy Lubin Sp. z o.o. informuje, iż w związku z  awarią sieci wodociągowej w m. Szklary Górne w dniu 17.04.2021r. w godz.  11:00-18:00 mogą wystąpić przerwy w dostawie wody dla mieszkańców  miejscowości Szklary Górne.